przydomowe oczyszczalnie ścieków

Oczyszczalnie – jakie wybrać?

Obecnie dostatku i również nieustannego rozwoju gospodarczego coraz częściej kluczową kwestią staje się problem utylizacji wszelkiego typu odpadów. Choć komunalne kanalizacje są dobrym rozwiązaniem nie znaczy to, że świat przestał potrzebować możliwości, jakie pozwolą utrzymać optymalny poziom rozwoju cywilizacji bez większych szkód dla przyrody.

Mieszkańcy bloków skazani są na korzystanie z usług działających już komunalnych instalacji kanalizacyjnych, z jakich specjalnymi rurami ścieki odprowadzane są do publicznych oczyszczalni. W dalszym ciągu są jednak miejsca, do których takie systemy kanalizacji nie docierają, dając pole dla alternatyw.

I pośród nich mamy dużo rozwiązań. Chyba jednym z najpopularniejszych, choć obarczonych licznymi wadami, jest szambo. Jest także możliwość zorganizowania tzw. oczyszczalni biologicznej ścieków. Kiedy rozpatrujemy zastosowanie takiego rozwiązania pojawia się jedno zasadnicze pytanie, oczyszczalnia ekologiczna czy biologiczna?
przydomowe oczyszczalnie ścieków
Oczyszczalnia ekologiczna, zwana także drenażową, jest alternatywą zarówno ekonomiczną, jak i przyjazną dla środowiska. Wymaga jednak sporej ilości miejsca, z uwagi na konieczność instalacji rur drenujących, a więc angażuje w proces oczyszczania grunt. Dla małych powierzchni i również trudnych gruntów sprawdzą się lepiej oczyszczalnie biologiczne.Możliwość komentowania jest wyłączona.