Blaty granitowe Krosno

Jaki blat użyć do kuchni?

W ostatnim czasie kuchnia zyskuje coraz to większego znaczenia w naszych mieszkaniach. Kiedyś kuchnia była tylko i wyłącznie miejscem przyrządzania dań, jednakże dziś to centrum życia rodzinnego, a nawet miejsce podejmowania gości, w związku z tym odpowiedni wystrój kuchni staje się coraz to ważniejszy. Jednym z detali najbardziej za niego odpowiedzialnych jest typ zastosowanych blatów.

  Blaty laminowane

Takie blaty zrealizowane są z paździerzu pokrytego laminatem. Możemy wybrać praktycznie jakikolwiek wzór a paździerz jest banalny w obróbce. Dziś najpopularniejszy rodzaj blatów w naszym kraju.

  Blaty granitowe

Granit jest zwykłym artykułem w związku z tym gwarantuje najpiękniejszy wygląd, ale za cenę męczącej obróbki i wysokiego kosztu. 
Blaty z klepki drewnianej
Wylansowane przez Ikeę. Drewno to zwykły ciekawie wyglądający surowiec, aczkolwiek może przesiąkać zapachami a lakier ekspresowo się wyciera.
  Blaty paździerzowe pokryte folią PCV
Są najtańsze jednakże ustanawiają fatalny wybór. Są nietrwałe a także tak naprawdę nie powinny być zwane blatami. Są łatwe w obróbce jak blaty laminowane, lecz nadzwyczaj szybko się psują.
  Blaty marmurowe
Marmur to w najwyższym stopniu prestiżowy surowiec, niemniej jednak w kuchni nie do końca się wypróbuje. Biały marmur może ulec stałemu zabrudzeniu z przyczyny przemoknięcia sokami, olejami itp.
  Blaty ze stali nierdzewnej
Stosowane w gastronomii, jednakże nadają wnętrzu niezwykle surowego wystroju.
   Jak widać rynek oferuje szeroki wybór rozlicznych typów blatów. Wszystkie posiadają swoje atuty a także wady, które każdy musi przemyśleć indywidualnie w zależności od osobistych preferencji i posiadanego budżetu. Zdaniem autorów niniejszego artykułu najlepszym wyborem byłyby blaty granitowe, dlatego, że są estetyczne, mocne i o zbawiennych słusznościach


Możliwość komentowania jest wyłączona.