Blaty granitowe Giżycko

Jaki blat wybrać w kuchni?

W ostatnim czasie kuchnia nabiera coraz to większego znaczenia w naszych mieszkaniach. Kiedyś kuchnia była tylko i wyłącznie miejscem przygotowania potraw, ale dzisiaj to centrum życia rodzinnego, a nawet miejsce goszczenia gości, dlatego też odpowiedni wystrój kuchni staje się co chwila ważniejszy. Jednym z modułów najbardziej za niego odpowiedzialnych jest wariant zastosowanych blatów.

  Blaty laminowane

Takie blaty zrealizowane są z paździerzu pokrytego laminatem. Możemy użyć praktycznie obojętnie jaki model a paździerz jest nieskomplikowany w obróbce. Aktualnie najpopularniejszy wariant blatów w Polsce.

  Blaty granitowe

Granit jest naturalnym produktem dlatego zapewnia najpiękniejszy wygląd, ale za cenę kłopotliwej obróbki a przy tym wysokiego kosztu. 
Blaty z klepki drewnianej
Wykreowane przez Ikeę. Drewno to zwyczajny ciekawie wyglądający materiał, aczkolwiek może przesiąkać zapachami a lakier prędko się wyciera.
  Blaty paździerzowe pokryte folią PCV
Są najtańsze jednakże stanowią beznadziejny wybór. Są nietrwałe a w dodatku po prawdzie nie powinny być nazywane blatami. Są łatwe w obróbce jak blaty laminowane, ale nadzwyczaj szybko się psują.
  Blaty marmurowe
Marmur to w najwyższym stopniu ekskluzywny towar, jednak w kuchni nie do końca się sprawdzi. Biały marmur może ulec stałemu zabrudzeniu z powodu przemoknięcia sokami, olejami itp.
  Blaty ze stali nierdzewnej
Użytkowane w gastronomii, jednakże dodają wnętrzu niezwykle surowego wystroju.
   Jak widać rynek oferuje wielki wybór różnorodnych modeli blatów. Wszystkie mają swoje atuty a w dodatku negatywy, które każdy powinien przemyśleć osobiście w stosunku do prywatnych preferencji a także posiadanego budżetu. Zdaniem autorów niniejszego artykułu najlepszym wyborem byłyby blaty granitowe, ponieważ są ładne, ponadczasowe a w dodatku o wartościowych właściwościach


Możliwość komentowania jest wyłączona.