Balkony Kalisz

Balkon kontra taras

Mieszkając w bloku mamy niezmiernie małą styczność z naturą. Oczywiście, możemy otwierać okna a także wpuszczać jak najwięcej powietrza, niemniej jednak nie jest to tym samym co wyjście na dwór na wsi, wypicie kawusi w ogrodzie czy zwykła chwila spoczynku na łonie natury.
Jedynym ratunkiem, kiedy pragniemy wyjść na dwór będąc w bloku, nie zjeżdżając równocześnie kilkanaście pięter są balkony. Zapewniają nam namiastkę przebywania na świeżym powietrzu. Poniektórzy bardzo ubóstwiają balkony. Naturalnie, jeżeli jest z nich miły pejzaż. Nie jest nadto miłym wyjść na balkon, gdy żyjemy przy samej ulicy oraz wdychać spaliny przejeżdżających aut, co całkiem często zdarza się w dawnych kamienicach w centrum miast. Jednakże gdy balkon wychodzi np. na park czy też choćby na nasze osiedle a nie na ruchliwe skrzyżowanie, czasem faktycznie miło jest wziąć krzesełko, gazetę bądź ukochaną książkę a przy tym zasiąść na balkonie. Przy bloku trochę mizernym wyjściem jest wzięcie krzesła a przy tym postawienie go tuż obok wejścia na klatkę, aby posiedzieć na świeżym powietrzu. Balkon daje nam taką okazję bez przesadnego dręczenia się.
Jeszcze lepszym wyjściem są tarasy, jakie będziemy mogli napotkać kiedy żyjemy na parterze. Są one już w dużym stopniu bardziej podobne do ogródka. Taras jest większy, możemy ustawić na nim nawet stół z krzesłami i zawołać przyjaciół, oraz posadzić kwiatki. Jeśli w regulaminie wspólnoty nie figurują takie szlabany możemy nawet rozpalić grilla. Tarasy wielokrotnie są również wznoszone przy domkach jednorodzinnych, aby troszkę urozmaicić prezencję ogrodu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.